Reklama
Home Domace Predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly o 3 mesiace na Slovensku stále...

Predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly o 3 mesiace na Slovensku stále platí, v zahraničí nemusí byť akceptované

- Advertisement -

Na Slovensku aj v súčasnosti platí predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly o 3 mesiace. Je tomu tak pre mimoriadnu situáciu, ktorá bola vyhlásená pre pandémiu koronavírusu 12. marca 2020.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej informoval agentúru SITA Ivan Rudolf, hovorca ministerstva dopravy a výstavby, opatrenie platí iba na Slovensku a v zahraničí toto predĺženie zo strany kontrolných orgánov nemusí byť akceptované.

Preto rezort dopravy a výstavby apeluje na vodičov, ktorým sa končí platnosť technickej kontroly a emisnej kontroly, aby nečakali a objednali sa na najskorší možný termín.

Stanice technickej kontroly a pracoviská emisnej kontroly vykonávajú svoju činnosť aj v súčasnosti bez obmedzení za dodržiavania protiepidemiologických opatrení stanovených Úradom verejného zdravotníctva SR. Preto každý motorista môže danú kontrolu absolvovať. Ministerstvo dopravy a výstavby momentálne nepripravuje žiadne ďalšie opatrenia v tejto veci.

“Vozidlá sa pohybujú v cestnej premávke aj v čase mimoriadnej situácie, preto zostáva dôležité, aby ich prevádzka bola v riadnom technickom stave,” zdôrazňuje Ivan Rudolf s tým, že informácie pre motoristov sú zverejnené aj na internetovej stránke ministerstva dopravy a výstavby.

Pokračuj

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Must Read

- Advertisement -

Related News

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here