Reklama
Home Domace Malé deti môžu šíriť koronavírus rovnako ako dospelí, odborníci zistili väčšiu vírusovú...

Malé deti môžu šíriť koronavírus rovnako ako dospelí, odborníci zistili väčšiu vírusovú záťaž

- Advertisement -

Deti mladšie ako päť rokov s miernymi či stredne vážnymi príznakmi ochorenia COVID-19 majú v nose oveľa vyššiu úroveň genetického materiálu vírusu ako staršie deti alebo dospelí. Tvrdí to nová štúdia americkej Ann & Robert H. Lurie Children’s Hospital of Chicago.

Odborníci sa na základe nových informácií domnievajú, že najmladšie deti môžu šíriť vírus v rovnakej miere ako iné vekové skupiny.

Viac o téme: Koronavírus

Zistili sme, že deti do päť rokov s ochorením COVID-19 majú vyššiu vírusovú záťaž ako staršie deti a dospelí, čo môže naznačovať vyššiu prenosnosť, ako to vidíme v prípade respiračného syncyciálneho vírusu (RSV),” povedala vedúca štúdie Taylor Heald-Sargent. “Je to dôležité pre verejné zdravie, najmä v súvislosti s diskusiami o bezpečnosti otvorenia škôl a centier dennej starostlivosti,” dodala.

Tím analyzoval 145 prípadov a porovnal vírusovú záťaž v troch vekových kategóriách – do päť rokov, od päť do siedmich rokov a u dospelých od 18 do 65 rokov. “Našu štúdiu sme nenavrhli tak, aby dokázala, že mladšie deti šíria COVID-19 v rovnakej miere ako dospelí, ale je to možné,” povedala Heald-Sargent. “Musíme to však brať do úvahy v snahe znížiť prenos, keďže tento vírus ešte stále spoznávame,” uzavrela.

Pokračuj

- Advertisement -
- Advertisement -

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Must Read

- Advertisement -

Related News

- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here